Pradžia

Investicijos į kapitaląSpausdinti

Milžiniška, visame pasaulyje žinoma kompanija kasmet ieško didžiausią potencialą turinčių startuolių ir investuoja į juos dešimtis milijonų dolerių bei savo žinias. Nesvarbu, kad tik maža dalelė startuolių išauga į tokias imperijas, kaip „Uber“ ar „Netflix“ – užtenka pataikyti vieną kartą, ir investicijos atsipirks su kaupu. Spėkite, kas gi ši jaunu verslu tikinti kompanija? Atsakymas: beskite pirštu į garsiausius prekės ženklus ir pataikysite – taip daro ir „Nike“, ir „Microsoft“, ir „Pepsi“, ir šimtai kitų.

Į tokius ir panašius investicijų burbulus patekti svajoja kiekviena nauja įmonė. Prasimušti šiandieninėje rinkoje – užduotis ne iš lengvųjų, todėl galbūt net svarbiau už pinigines investicijas yra rasti pagalbininkų, kurie rinką išmano kaip penkis pirštus.

Mes siūlome būtent tokią programą – susidūrę su itin originalia ir novatoriška įmone, investuotojai įsigyja dalį jos akcijų ir savo žiniomis, ryšiais bei patirtimi padeda jai augti. Pradėti naują verslą visada rizikinga, bet jei su tinkamais partneriais tai padaro pasaulio Zuckerbergai, kodėl negalėtumėte Jūs?

Kaip tuo pasinaudoti?

Siūlome kelias skirtingas galimybes investicijoms pritraukti:

  1. „Ko-investicinis fondas I”, kuris kartu su privačiais investuotojais investuoja į perspektyvias labai mažas ir mažas įmones, veikiančias ne ilgiau kaip 5 metus, kurios bent pirmaisiais gyvavimo metais yra registruotos Lietuvoje. Investicijos bus skiriamos tik potencialiai gyvybingiems ir pelningiems projektams. Plačiau apie šią rizikos kapitalo priemonę.

  2. „Ko-investicinis fondas II“, kuris kartu su privačiais investuotojais ieško patrauklių ir perspektyvių dirvų investicijoms į labai mažas, mažas ir vidutines įmones, didesnis dėmesys skiriamas išmaniųjų technologijų plėtrai. Investicijos bus skiriamos tik potencialiai gyvybingiems ir atsiperkantiems projektams. Išsamesnė informacija.

  3. Priemonė „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas II“, kuris skirtas investuoti į novatoriškų didelio augimo ankstyvojo plėtros etapo diversifikuotą labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių, vykdančių arba planuojančių vykdyti mokslinių tyrimų ir plėtros bei inovacijų veiklą sumanios specializacijos prioritetiniuose sektoriuose, portfelį. Daugiau informacijos. 

  4.  Akceleravimo fondų investicijos atliekamos į perspektyvias labai mažas ir mažas įmones. Be to, įmonėms teikiamos mentorystės, mokymų ir konsultavimų paslaugos. Šiuo metu veikia du „Startup Wise Guys“ ir du „70 Ventures“ akceleravimo fondai. Daugiau apie priemonę.

  5. „Koinvesticinis fondas susisiekimui“ investuoja į labai mažas, mažas ir vidutines įmones, kuriančias aplinkai draugiškas transporto priemones. Investicijos atliekamos tik į potencialiai gyvybingus projektus, galinčius sukurti numatytą investicijų grąžą ir užtikrinančius lengvai prognozuojamą pasitraukimą iš investicijų. Šia finansine priemone siekiama paskatinti įmonių, kuriančių mobilumo paslaugas ir produktus, intelektines transporto sistemas (ITS) ir inovatyvias transporto technologijas, mažinančių transporto sukuriamą CO2 emisiją, atsiradimą. Plačiau apie priemonę.

  6. Bendrai su verslo angelais investuojantis fondas labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms gali pritraukti iki 600 tūkst. eurų dydžio finansavimą. Šis finansavimas kombinuojamas kartu su verslo angelų investicija, kuri bendroje sumoje negalės būti mažesnės nei 50 proc. visos investicijos dydžio. Daugiau apie priemonę.