Pradžia

Noriu turėti versląSpausdinti

Tvirtas tikėjimas savo idėja ir atkaklumas Steve‘ą Jobsą ir Billą Gatesą pavertė pasaulio verslo lyderiais, nors Jobsas vienu metu buvo atleistas iš jo paties įkurtos „Apple“, o Gatesas karjerą pradėjo bankrutuodamas ir mesdamas studijas.

Lietuva Europos Sąjungoje yra viena pirmaujančių pagal naujai steigiamų įmonių skaičių, todėl save irgi galime drąsiai priskirti prie Europos verslumo lyderių. Savo įmonę norėtų turėti net keturi iš penkių Lietuvos gyventojų. Tiesa, europinė statistika byloja ir apie kitą verslo pusę: esame tarp „lyderių“ ir uždaromų įmonių kategorijoje.

Kodėl nutinka taip, kad vienas su savo idėjomis užkariauja kelis žemynus, o štai kitas, rodos, su ne prastesniais planais, neišsilaiko net metų? Ne veltui juokaujama, kad reikia ne tik turėti plaktuką, bet ir žinoti, kur tiksliai ir kada juo kalti.

Šiandien prieinama tokia daugybė priemonių ir reali finansinė pagalba, kurių pradedantys verslininkai prieš keliolika metų net neįsivaizdavo. Tai ir itin dėkingomis sąlygomis teikiamos paskolos, ir galimybė jas grąžinti beveik be palūkanų, ir dalies mokamo darbo užmokesčio kompensavimas. Tereikia žinoti, kuo norite ir galite pasinaudoti, steigdami naują verslą.