Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Vida Dauneckienė. UAB „Šeduvos kepykla“ direktorė. Užsiima kavinių veikla ir konditerijos gaminių...

Vida Dauneckienė. UAB „Šeduvos kepykla“ direktorė. Užsiima kavinių veikla ir konditerijos gaminių kepimu pagal užsakymą. Naudojosi INVEGA dalinių palūkanų kompensavimu.

Svajonė apie tokį verslą gimė dar vaikystėje, kai mama dirbo tuomet labai garsiame „Šeduvos malūno“ restorane, ir lydėjo mane visą gyvenimą, kol galiausiai su vyru 2000 metais nusprendėme imtis ją įgyvendinti. Tuomet iš anytos pasiskolinome 6 įrankių komplektą, iš kaimyno – 100 litų, o nuomininkas išnuomojo patalpas bei įrangą. Po kiek laiko atidarėme ir pirmą savo kavinę. Kadangi ši buvo autobusų stotyje, vyras ėmė gaminti čeburekus ir ilgainiui taip ištobulino receptą, jog dar dabar toje vietoje nusidriekia didžiulės išalkusiųjų eilės.

Po to, kai atidarėme dar dvi kavines, pagalvojome, jog reikėtų nuo maitinimo paslaugų pereiti prie gamybos. 2012 metais atidarėme antrąją įmonę UAB „Šeduvos kepykla“ ir pradėjome gaminti konditerinius gaminius. Tai buvo laikas, kai šiai veiklai atidavėme labai daug jėgų. Galiausiai supratome, kad šis verslas – ne mums. Mūsų produktas yra perparduodamas ir laikomas mums nežinomomis sąlygomis, neturime galimybių išklausyti kliento poreikių, todėl grįžome prie to ką išmanėme geriausiai – kavinių verslo.

Pirmasis mūsų susidūrimas su INVEGA įvyko, kai mums priklausančiai įmonei „Lino Daunecko IĮ“ 2012 m. buvo reikalinga gamybos įranga, kurios įsigijimui INVEGA suteikė kredito garantiją. Nuo to laiko mūsų maitinimo paslaugų verslas gerokai išsiplėtė, atidarėme kavinę ir restoraną bei įsigijome nuosavas patalpas, kur netrukus atidarysime Skonio namus „Linda“. Kadangi pastato įsigijimui paskola buvo būtina, o INVEGA teikė ir dalinio palūkanų kompensavimo paslaugas, kreipėmės į juos antrą kartą. Dar dabar prisimenu, kaip džiaugiausi tą rytą, kai pamačiau, jog mūsų paraiška patvirtinta. Net ir mokėdami paskolą, visą šį laikotarpį galėjome toliau investuoti ir nesukti galvos dėl palūkanų. Kadangi prireiks dar daugiau įrangos, greičiausiai ir vėl kreipsimės į INVEGA su prašymu suteikti garantiją paskolai.

Remdamasi savo istorija galiu drąsiai pasakyti, jog verslą norintis pradėti žmogus turėtų suprasti, kad tai yra daroma ne dėl pinigų. Reikia žinoti, ką nori sukurti, koks produktas yra reikalingas rinkai, kaip save atstovausi. Jei jau kuri verslą, vadinasi, jame ir gyvensi. Taigi, veikla turi teikti džiaugsmą, norą tobulėti. O jei teiksi gerą paslaugą, jei nuolat mokysies, jei dirbsi komandoje, gerbsi su savimi dirbančius žmones, tikrai jausi vieną malonumą.