Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Statybų verslo įkūrėjas: svarbiausia išlaikyti įmonės branduolį – komandą

Statybų verslo įkūrėjas: svarbiausia išlaikyti įmonės branduolį – komandą

Iš Varėnos kilęs Vilmantas Bingelis, įmonės „Rifėjas“ įkūrėjas, pasakoja, kad statybų verslo sėkmės paslaptis – žvelgti į savo darbą atsakingai, o dirbti – itin kruopščiai. Tačiau tai, sako jis, įmanoma tik su ilgamete komanda, nebijančia iššūkių.                    

Konkurencinėje kovoje atsilaiko kokybe

„Užsiimame grindų betonavimu – vienu iš apdailinių statybinių procesų, užbaigiančių namo statybas. Lygiai išbetonuotos grindys nulems tai, kad gyvenamasis namas, administracinis pastatas ar daugiabutis  stovės ilgai ir tvirtai, o jame gyventi bus patogu. Todėl į savo darbą žiūrime labai atsakingai, privalome dirbti kruopščiai ir kokybiškai“, – apie savo darbo specifiką su užsidegimu pasakoja įmonės vadovas.

Jis pastebi, kad šiandien norint sėkmingai ir stabiliai išsilaikyti statybų versle, neužtenka jame egzistuoti, dirbti kokybiškai – būtina, o kiekvienas neigiamas atsiliepimas gali turėti įtakos ateityje.

„Palyginus, kokia statybų rinka buvo prieš 12 m. ir kokia ji yra šiandien, viskas smarkiai pasikeitė. Išaugo ne tik mūsų paslaugų poreikis, bet ir konkurencija. Jeigu anksčiau Vilniuje buvo apie 15 tokia veikla užsiimančių įmonių, tai šiandien jų – bene trigubai daugiau. Tai lemia ir darbų kokybės svarbą, nes užsakovai turi daugiau pasirinkimo įvairovės. Jei dirbsime nekokybiškai, jie tikrai turės iš ko pasirinkti kitus“, – aiškina pašnekovas.

Vyras pasakoja pastebintis statybų koncentraciją sostinėje, todėl pagrindiniai įmonės užsakovai taip pat čia, tačiau paskutiniu metu statybos stipriai vyksta ir kitur, todėl nemažai dirbti tenka ir vakarų bei vidurio Lietuvos miestuose. Dauguma įmonės užsakovų – ilgalaikiai, su kuriais pradėta dirbti nuo pat įmonės veiklos pradžios. Verslininkas aiškina, kad tai nulėmė kokybiškos ir gerėjančios įmonės siūlomos statybų paslaugos.

Vieni kitus supranta be žodžių

V. Bingelis pasakoja, kad nuo pat įmonės įkūrimo pradžios 2007 m., įmonė specializavosi būtent grindų betonavimo srityje, nes joje matė dar neišnaudotą nišą.

„Įkurti verslą mane paskatino noras būti atsakingu už save tiek sėkmės, tiek nesėkmės atveju, galimybė pačiam spręsti problemas bei žinojimas, kad už tave atsakomybės niekas kitas neprisiims. Keisti ar plėsti savo veiklos krypties nenorime, nes geriau tapti profesionaliais specialistais vienoje srityje negu užsiimti įvairiomis statybinėmis veiklomis, bet nei vienos gerai neišmanyti. Pagrindinis tikslas – išlaikyti tvirtą, profesionalią komandą, nes tarpusavio supratimas leidžia dirbti be nereikalingų nurodymų, vieni kitus suprantame be žodžių“, – pasakoja jis ir priduria, kad dauguma įmonės darbuotojų dirba nuo įmonės veiklos pradžios.

Naujausia technika reikalauja investicijų

Įsigyti naujos ir atsinaujinti senąją įrangą, nuolat tobulinti ir užtikrinti darbo kokybę, anot V. Bingelio, įmonei padeda UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

„Džiugu, kad šiandien, sparčiai tobulėjant technikai, darbuotojams nebereikia naudoti tiek jėgos kaip anksčiau, už tave nemažai gali padaryti nauji įrenginiai. Apie „Invegą“, finansavusią įrangos įsigijimą, sužinojome prieš šešerius metus iš savo banko konsultanto, informavusio apie galimybę pasinaudoti įvairiomis Europos Sąjungos (ES) fondų investicijomis. Tuo metu šios finansinės „injekcijos“ mums ypač padėjo atsitiesti po sunkių krizės metų, o šiandien – tobulinti darbo kokybę. Esame pasinaudoję net keliomis siūlomomis „Invegos“ priemonėmis – gavome lengvatinę paskolą iš „Atviro kreditų fondo“ (šiuo metu paskolos teikiamos iš „Atviro kreditų fondo 2) bei susigrąžinome dalį faktiškai sumokėtų paskolos palūka, pagal priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas“, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis

Verslininkas prisimena, kad įmonės įsikūrimo pradžioje prireikė 100 tūkst. Lt investicijų. Kažkada svajojusi apie 1 mln. Lt. apyvartą, šiandien įmonė per metus pasiekia 1 mln. Eur.