Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Siekis į Alytų atvežti odontologijos paslaugas, kurias kol kas turi tik Vilnius ir Kaunas

Siekis į Alytų atvežti odontologijos paslaugas, kurias kol kas turi tik Vilnius ir Kaunas

Kad bus verslininkas UAB „Albadenta“ direktorius Andrius Nevecka neabejojo nuo pat vaikystės, tereikėjo surasti tinkamą idėją. Ja alytiškiui tapo odontologijos klinika, turinti atvežti į miestą tas pačias naujausias technologijas, dėl kurių vietiniams anksčiau tekdavo vykti į didžiuosius šalies miestus. Ir nors pats verslininkas pripažįsta ilgai išgyvenęs didžiulį nerimą, sprendimus dėl reikalingų investicijų jis priima drąsiai.

Verslui įkvėpė tėvai

Išgirdęs klausimą, kaip sugalvojo tapti verslininku, A. Nevecka šiek tiek sutrinka. Lyg tai būtų nusprendęs dar gerokai prieš įsteigdamas „Albadentos“ odontologijos kliniką ir sprendimu jau niekada nesuabejojęs. „Net nežinau, kaip nusprendžiau. Nuo pat vaikystės galvojau, kad turėsiu savo verslą. Mano tėvai turėjo savo verslą, aš mačiau jų pavyzdį ir žinojau, jog kažkada pats norėsiu sukurti kažką nuosavo“, – pasakoja verslininkas.

Tiesa, pirmoji jo idėja verslui šiek tiek skyrėsi nuo galiausiai priimtos įmonės vizijos. Pats A. Nevecka studijavo farmaciją, tad geriausiai savo žinias būtų panaudojęs būtent šioje srityje. Tik toks verslas šiandienos rinkoje – sunkiai įsivaizduojamas. „Įsteigti savo vaistinę šiais laikais beveik neįmanoma, nes visą rinką užėmę didieji tinklai. Todėl dar studijų metais ėmiau galvoti apie įdomesnę alternatyvą – odontologijos kliniką“, – aiškina vyras.

Planuoja toliau plėstis

„Pirmieji mūsų žingsniai greičiausiai nebuvo kažkuo išskirtiniai: kažkiek reikiamų pinigų susitaupiau pats, kažkiek pasiskolinau, išsinuomojau patalpas, pasidariau jose remontą, įsigijau įrangą, pasirūpinau būtinais leidimais ir radau reikalingus žmones. Iki įgyvendinimo ši idėja ėjo maždaug metus laiko“, – teigia A. Nevecka.

Įmonės direktorius pasakoja, kad „Albadenta“ stengiasi tapti tokia odontologijos klinika, kurios nori pacientai – reikalui esant priimančia net tą pačią dieną ir galinčia pasirūpinti tiek sudėtingais, tiek smulkiais gydymais.

„Neketiname plėstis į kitus regionus, bet norime, kad Alytuje žmonės galėtų gauti bet ką, ko lauktų Vilniuje ar Kaune. Pradėjome nuo terapijos ir protezavimo, perėjome prie chirurgijos, o dabar turime ir ortodontę, kuo provincijoje gali pasigirti tik labai reta klinika. Ateityje net galvojame pradėti vaikus gydyti su narkoze, kas kol kas išvis egzistuoja tik Kaune ir Vilniuje“, – ateities planus išduoda A. Nevecka.

Vos pradėjęs naktimis nemiegodavo

Žinoma, odontologijos paslaugos reikalauja didelių pirminių investicijų. Tam alytiškiui padėjo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), suteikusi paskolos garantiją ir dalinį palūkanų kompensavimą, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo. Pasinaudojęs negrąžinamosios subsidijos priemone paskolos palūkanoms kompensuoti verslininkas ne tik susimažino finansavimo kaštus, bet gali lengviau planuoti ir klinikos plėtrą. „Nedrįsčiau kitiems jauniems verslininkams patarinėti, kaip jiems elgtis. Savo atveju aš sugebėjau surinkti pakankamai pinigų pats ir gavau pagalbos gauti likusiems, tačiau ir pats naktimis nemiegojau jaudindamasis dėl to, ar viskas teisingai pavyks. Manau, tai natūralu, nes investicijos didelės, o nuo rizikos nepabėgsi“, – tikina „Albadenta“ direktorius.