Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Remigijus Balčiūnas, UAB „Pupt“ vadovas. Populiariausios sėdmaišių parduotuvės Lietuvoje...

Remigijus Balčiūnas, UAB „Pupt“ vadovas. Populiariausios sėdmaišių parduotuvės Lietuvoje įkūrėjas. Naudojosi INVEGA paskolos garantija ir priemone „Parama pirmajam darbui“.

Mano verslas gimė, kai su drauge naujam butui ieškojome baldų. Norėjosi kažko įdomesnio nei sofos ar foteliai. Pamenu, kad kažkur mačiau, jog yra toks dalykas kaip sėdmaišiai. Tuo metu – 2008 metais – Lietuvoje buvo vos keli šios prekės gamintojai, tačiau manęs netenkino jų kokybė. Kadangi dėl didelių mokesčių nenorėjau jų siųstis ir iš užsienio, teko pačiam ieškoti būdų, kaip juos pagaminti.

Atsisėdęs į pirmus savo sėdmaišius supratau, jog pavyko. Praėjus kelioms dienoms ėmiau galvoti, o kodėl nepabandžius jų parduoti. Tuomet ėmiau po truputį investuoti – vieną mėnesį sėdmaišių gamybai skyriau 300, kitą – 200 litų. Iki 2011-ųjų ši veikla labiau priminė hobį, tačiau vėliau atėjo laikas, kai reikėjo priimti sprendimą – arba imtis rimtai plėsti verslą, arba viską baigti. Lūžio taškas įvyko tada, kai nebesuspėjau nuvykti pas klientus, ir todėl prekę jie nusipirko iš konkurentų. Tuomet pasiskaičiavau, kiek pinigų praradau, ir supratau, jog dirbdamas pilną darbo dieną galėčiau iš to gyventi ir po truputėlį auginti verslą.

Nors plėtodami verslą didelių investicijų neturėjome, pagalbos vis dėlto reikėjo. Kol versle dar esi mažas, gali lengviau išsisukti su draugų ar pažįstamų pagalba, tačiau tokios sumos nepadeda, kai nori plėstis. Lietuvoje įmonė išgarsėjo daugiau asmeninių lėšų dėka, tačiau paimta paskola su INVEGA garantija leido išsiplėsti į užsienio rinkas. Paramos pirmam darbui dėka priėmėme du jaunus žmones, vėliau ženkliai prisidėjusius prie įmonės tobulėjimo. O palūkanų kompensavimas iki šiol padeda mums lengviau tvarkytis su finansiniais įsipareigojimais.

Šiuo metu savo produktus išvežame į Vokietiją, Suomiją, Švediją, Italiją, Estiją, Latviją. Yra ir egzotiškesnių šalių – mūsų produktai yra pasiekę net Pietų Korėją. Kai pagalvoju, kad 2008 m. pradėjome nuo nulio, o 2017 m. planuose yra pardavimai, viršijantys milijoną eurų, pats vos galiu patikėti.

Jei būsimasis verslininkas nusprendė pradėti nuo mažos sumos, būtina labai gerai pasiplanuoti, kaip maksimaliai efektyviai ją išnaudoti. Reikia neskubėti, gerai ištirti rinką, susiplanuoti, kaip ir kur paskirstyti lėšas. Viena vertus, jaunam žmogui gal ir gerai kaip man pradėti dirbti nuo 300 litų – tokiu būdu jis gali išmokti, kaip, pavyzdžiui, gauti nemokamos reklamos, kita vertus, mano patarimas nealinti savęs – didesni pinigai reiškia didesnę riziką, bet ir greitesnį bei mažiau sekinantį kelią.