Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Paulius Vaškevičius, UAB „Dzūkijos tvenkiniai“ direktorius. Užsiima aplinkos tvarkymo darbais....

Paulius Vaškevičius, UAB „Dzūkijos tvenkiniai“ direktorius. Užsiima aplinkos tvarkymo darbais. Naudojasi INVEGA daliniu palūkanų kompensavimu.

Aplinkos tvarkymo verslo idėja kilo valdant dvi kitas – transporto ir nekilnojamojo turto (NT) vystymo – įmones. Dalį verslo pradžiai reikalingos technikos įsigijome tada, kai beplečiant NT veiklą atsirado poreikis tvarkyti aplinką. Kurį laiką techniką naudojome tik savo reikmėms, tačiau netrukus tapo akivaizdu, jog tokios paslaugos domina ir kitus NT savininkus.

Todėl atsiradus ES struktūrinių fondų finansavimo galimybėms, nusprendėme steigti aplinkos tvarkymo įmonę.

Greitai perpratome didžiausias problemas šiame versle. Tai – brangi technika, specifines žinias turinčių žmonių trūkumas ir didelis nestabilumas. Dėl to ne tik ypatingai sunku pradėti verslą, bet ir išlaikyti konkurencingumą. Didžioji teikiamų paslaugų dalis vyksta lauke, todėl daug kas priklauso nuo sezoniškumo. Pavyzdžiui, žiemą darbai sustoja, šiuo periodu atliekame tik įmonės veiklą palaikančias funkcijas – taip tęsiasi maždaug nuo gruodžio vidurio iki kovo pradžios. Panašių situacijų pasitaiko net vasarą, kai daugybė žmonių atostogauja arba intensyvus lietus neleidžia naudoti jokios žemės darbų technikos.

Iš dalies dėl sezoniškumo sukeltų problemų mes ir pasinaudojome INVEGA suteiktu daliniu palūkanų kompensavimu. Sutaupyti pinigai leido gautas pajamas panaudoti apyvartinių lėšų kaupimui, taip palengvindami gyvenimą finansiškai sunkiausiu žiemos periodu.

Jaunam verslininkui turiu bent kelis patarimus. Pirma, reikia nepaliauti tikėti savo idėja bei nelaukti greito pelno. Taip pat būtina užtikrinti savo prekių ar paslaugų kokybę. Tai ypač aktualu statybų versle, kur yra daug nemokių ir nekokybiškai dirbančių įmonių. Galiausiai labai svarbu nepraleisti tokių galimybių, kurias suteikia INVEGA ir ES investicijos. Tai leidžia sumažinti veiklos kaštus – norint sukurti klestintį, konkurencingą verslą tai yra be galo svarbu.