Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Kviečia į naują restoraną Užupyje

Kviečia į naują restoraną Užupyje

Pavasarį šalyje įvestas karantinas privertė garsų virtuvės šefą Deivydą Praspaliauską uždaryti savo išpuoselėtą restoraną sostinės senamiestyje, tačiau – neilgam. Jau liepos pabaigoje Užupyje duris atvėrė naujasis „Amandus“. „Daug kas tada man sakė, kad tai – beprotybė. Tačiau aš visada jaučiau pulsą ir žmonių palaikymą“, – sako šefas.

Kūrė savo rankomis

Žinomas šefas neslepia, jog sprendimas vykdyti restorano veiklą šiuo nežinios laiku buvo drąsus. „Svarsčiau, gal reikia stabtelėti, kurį laiką tiesiog pailsėti. Visgi supratau, kad to laiko poilsiui ir taip bus, nereikia uždaryti visų šiuo metu vystomų projektų. Dar mėgstu posakį: kai visi parduoda, reikia pirkti, ir atvirkščiai. Taigi užsirišau akis ir šokau į šulinį – kas bus, tas“, – šypsosi Deivydas Praspaliauskas.

Bohemiškame Vilniaus Užupyje šiuo metu veikiantis „Amandus“ restorano svečiams siūlo degustacijų vakarienes. Šefo bei jo komandos tikslas – palepinti lankytojus netikėtais skonių deriniais, kurie prabudina jausmus bei praturtina kūną. Ypatingą degustacijų vakarienių atmosferą kuria svajingas bei jaukus restorano interjeras.

„Įsikurti suspėjome netgi greičiau nei planavome, kadangi įrenginėdami patalpas nesamdėme nei darbininkų, nei dizainerių. Padedami bičiulių, viską kūrėme savo rankomis. Beje, aš pats dažiau lubas (juokiasi), norėjau, kad jos būtų mėlynos ir primintų apie jūrą“, – pasakoja šefas. Kartu jis priduria, jog sėkmingai startuoti padėjo ne tik puiki bendraminčių komanda, bet ir INVEGA (UAB „Investicijų ir verslo garantijos“) finansinė priemonė „Alternatyva“.

Platūs užmojai

Tiesa, restoranas „Amandus“ – tik vienas iš daugelio šiuo metu vystomų Deivydo Praspaliausko projektų. Restorano pašonėje, Užupyje, yra įsikūrusi delikatesų bei prieskonių krautuvėlė „Amandus Deli“. „Noriu, kad „Deli“ taptų prieskonių meka visiems, kurie ieško kažko „crazy“, išskirtino. Pavyzdžiui, nori pažinti, kaip atrodo pasifloros, verbenų uogos, kuo ypatingi yra Javos arba Keralos pipirai“, – kalba šefas.

Deivydas Praspaliauskas taip pat yra įkūręs „Amandus desertinę“, kurią jis pats vadina „mažu fabrikėliu“. Joje pagal užsakymą yra gaminami įvairūs desertai, tortai bei užkandžiai, kurie tiekiami įvairioms kavinėms bei restoranams.

Pats naujausias, o kartu ir ambicingiausias šefo projektas – mokslinis, orientuotas į ateitį. „Šiuo metu jau esu surinkęs mokslininkų, teisininkų bei ekonomistų komandą, kurios tikslas – sukurti produktą, kurį galėtume pasiūlyti ir „NATO“, ir „NASAI“. Pavyzdžiui, gaminti jautienos sultinį, 48 val. virtą tik iš tam tikrų kaulo dalių, kuriame būtų visi reikalingi maistiniai komponentai; tuomet tą sultinį liofilizuoti, t. y. išdžiovinti šaldymo būdu ir paversti kubeliais arba milteliais, kuriuos, užpylus vandeniu, juos būtų galima vartoti iš karto“, – pasakoja Deivydas Praspaliauskas.

Paklaustas, kaip jis suspėja dalyvauti visose šiose veiklose, žinomas šefas atsako, jog paslaptis – geras planavimas. „Degustacijas darau 7 val. vakaro tam, kad likusią dienos dalį galėčiau dirbti prie kitų projektų. Žinoma, dirbti pradedu nuo 6 val. ryto ir kartais baigiu po vidurnakčio. Dar daug ko turiu išmokti, tikrai ne viską suspėju. Tačiau labai džiaugiuosi, kad prekinis ženklas „Amandus“ auga, stiprėja ir plečiasi į įvairias sritis“, – atsako verslininkas.

 

Žurnalo „Žmonės" tekstas.