Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Kauno rajone įsikūrusios įmonės filosofija: „Visada žiūrėk, ką gali padaryti geriau“

Kauno rajone įsikūrusios įmonės filosofija: „Visada žiūrėk, ką gali padaryti geriau“

Žodis „matavimai“ nekelia asociacijų su moderniomis technologijomis, tačiau to negalima pasakyti apie įmonės „Elintos matavimo sistemos“ vykdomą veiklą. Daugumos jų produktų vartotojai yra savo sričių specialistai, nes pirkėjas be specialaus pasirengimo apskritai nemokėtų jais pasinaudoti. Ne visi juk žino, kas per prietaisas yra, pavyzdžiui, termovizorius.

Kauno rajone, Biruliškių kaime, dėl vietos logistinio patogumo įsikūrusi įmonė skaičiuoja jau šešioliktus sėkmingo darbo metus.

Elintos matavimo sistemos” iš pradžių veikė kaip „Elinta“ matavimo prietaisų skyrius, tačiau augant rinkai ir plečiantis poreikiams buvo pertvarkytas į atskirą bendrovę. Taip 2002 metais sukūrėme atskirą įmonę, kuri turėjo užsiimti būtent matavimo ir testavimo įrangos tiekimu tiek pramonei, tiek mokslinių tyrimų laboratorijoms“, – apie verslo pradžią pasakoja įmonės direktorius Vytautas Narbutas. 

Termovizorių pasaulyje

Įmonės vadovas neslepia, kad bendrovės parduodama įranga skirta ne plačiajai visuomenei, o specialistams. Galbūt įdomiausia sritis atrodo prekyba termovizoriais – prietaisais, rodančiais infraraudonosios spinduliuotės intensyvumo pasiskirstymą įvairiuose paviršiuose.

„Termovizinė įranga yra skirta moksliniams tyrimams, taip pat pramonės energetikai, prevencinei pastatų diagnostikai. Pastaroji atsako į klausimus, ar gera pastatų izoliacija, ar tinkamai įstatyti langai. Žodžiu, leidžia įvertinti bendrą pastato būklę. Specializuoti termovizoriai būna skirti aptikti įvairias lakiąsias dujas kaip propanas ar metanas, izoliacinių dujų nuotėkius energetikos įrenginiuose. Rinkoje taip pat yra termovizorių, skirtų pasieniečiams, medžiotojams, taip pat gaisrininkams. Jų pagalba galima rasti žmones degančių pastatų viduje ir nustatyti ugnies židinius“, aiškina V. Narbutas.

Klientams – mokymai ir problemų sprendimai

Tačiau bendrovės prekių ir paslaugų spektras daug platesnis, apimantis testavimo įrangą energetikos įmonėms, taip pat įrangą pramoninei metrologijai. Visi darbuotojai yra praėję parduodamos įrangos gamintojų mokymus, o ir pati įmonė siūlo mokymus savo klientams. Kaip sako V. Narbutas, siekiama parduoti ne prietaisą, o problemos sprendimą.

„Tarkime, dabar statomiems A, A+ ir A++ klasės namams reikalingi sandarumo testai, o mes parduodame jiems reikalingą įrangą ir, jei reikia, apmokome tuos testus atlikti“, – kasdienišką pavyzdį pateikia įmonės vadovas.

Įmonė pripratusi prie pokyčių, nuolat stebi situaciją ir investuoja į naujas technologijas.

„Nuo technologijų kaitos pabėgti neįmanoma, priešingai, reikia naudotis jos teikiamomis galimybėmis. Esame ramūs. Juk, tarkime, elektros energija niekur nedings, nors gali keistis jos pateikimo formos. Visada kažkas turės tas linijas aptarnauti, o jiems reikės priemonių. Prie tos kaitos ir reikia prisitaikyti, todėl nuolatos stebime pokyčius ir stengiamės būti pasirengę“, – perspektyva neabejoja direktorius.

Investicijos su INVEGA pagalba

Kita vertus, nors rinką ir pokyčius pašnekovas analizuoja nuolat, naujų projektų Vytautas Narbutas imasi atsargiai sverdamas sprendimus.

Prie vieno iš tokių projektų įgyvendinimo prisidėjo ir smulkiajam bei vidutiniam verslui įvairias paslaugas teikianti nacionalinė plėtros įstaiga UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“). „Su INVEGA bendradarbiavome norėdami įgyvendinti naują didelį projektą – elektros traukos variklių diagnostikos stendą geležinkeliams. Tam reikėjo daug naujų įrengimų ir didelių investicijų, kurios buvo gautos padedant INVEGAI. Tai buvo būtina, nes projektas galėjo būti apmokėtas tik pirma jį įgyvendinus“, – sėkmingą investiciją įvardijo V. Narbutas. INVEGA įmonei suteikė garantiją finansų inžinerijos priemonei – pasidalytos rizikos paskola (dabar – „Pasidalytos rizikos paskolos, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“) bei garantavo už įmonę kreipiantis dėl lengvatinės paskolos.

Paklaustas apie verslo filosofiją, „Elintos matavimo sistemų“ vadovas nedvejoja.

„Versle vadovaujamės dviem principais. Pirmasis – „visada žiūrėk, ką gali padaryti geriau“. Antrasis – klausti savęs, kodėl esi reikalingas klientui. Jei galime sau tai pagrįsti, vadinasi judame teisinga linkme“, – įkvepiančiai pokalbį užbaigia pašnekovas.