Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Iššūkių kupinas grožio pasaulis

Iššūkių kupinas grožio pasaulis

 

Airinė Juodrytė, išbandžiusi finansų sektorių, nusprendė savo laiką ir tikslus paskirti nuosavo verslo kūrimui. Moteris pasinėrė į grožio sritį ir sostinėje įsteigė akademiją „AMÈ“, kurioje organizuoja profesinių žinių tobulinimo kursus grožio specialistams. Nors verslo kūrimas atnešė ne vieną iššūkį, Airinė sako, kad didžiausia motyvacija, padėjusi drąsiai žengti pirmyn, yra tikėjimas grožiu ir stebuklingomis jo galiomis.

 

Kas paskatino jus imtis nuosavo verslo?

 

Greičiausiai, noras atrasti save ir mėgstamą veiklą, kuri būtų ne tik malonumas, bet ir darbas.

 

Kartu su kolege Enrika, su kuria sumanėme kurti mokymų centrą grožio specialistams, anksčiau dirbome finansų srityje, nors prieš tai, iki gimstant mano sūnui, pati jau buvau pradėjusi grožio specialistės kelią.

 

Prieš įkurdamos „AMÈ“, su Enrika kurį laiką jautėmės atsidūrusios panašiame gyvenimo etape: norėjome iššūkių ir jautėmės pavargusios nuo buvusių darbų. Kartu išgvildenome estetiškos, modernios grožio akademijos idėją – tikėjome, kad galime sukurti erdvę, skirtą tobulėjimui bei galimybę pasisemti žinių iš jaunų, įkvepiančių dėstytojų.

 

Taip „AMÈ“ grožio akademija tapo apčiuopiamu, mūsų meilės pripildytu projektu.

 

Kokias veiklas rengiate akademijoje?

 

Organizuojame mokymus, kvalifikacijos kėlimo kursus grožio profesionalams. Siūlome dalyvauti trumpalaikiuose, iki 15 d. trunkančiuose mokymuose, skirtuose visų sričių grožio specialistams.

 

Pastaruoju metu jaučiame trumpesnių kursų poreikį: vienos ar kelių dienų seminarų, iš kurių specialistai išsineštų konkrečių gebėjimų ar praktinių žinių, tad ketiname imtis ir tokių renginių organizavimo.

 

Taip pat dirbame su klientais: „AMÈ“ grožio akademijoje galima pasimėgauti mūsų profesionalų teikiamomis grožio paslaugomis. Čia atliekamos visos aktualiosios grožio procedūros: nuo veido valymo, kūno įvyniojimų iki manikiūro ar kirpimo.

 

Su kokiais iššūkiais susidūrėte verslo kūrimo pradžioje?

 

Iššūkių buvo daug. Labai daug. Ir momentų, kai sviro rankos, taip pat netrūko. Buvo metas, kuomet atrodė, kad vos įveikus vieną barjerą, iškart atsiranda kitas.

 

Kuriant verslą reikia ypatingo atidumo pasirašant įvairias teisines sutartis, planuojant investicijas į patalpų nuomą ar įrengimą, kitus nekilnojamojo turto niuansus. Būtent toks ir buvo mus užklupęs kol kas didžiausias iššūkis: jau buvome prie pat starto linijos, kuomet sužinojome, kad teks ieškotis naujų patalpų akademijai. Į buvusias patalpas nemažai investavome, įsirengėme, trūko tik kelių informacinių lipdukų.

 

Tačiau mums padėjo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA): naujam startui pasiėmėme lengvatinę paskolą iš Verslumo skatinimo fondo 2014-2020, finansuojamą iš Europos socialinio fondo. Kadangi paskolai imti trūko užstato, INVEGA taip pat mums suteikė 80 proc. paskolos garantiją. Taip pat pasinaudojome galimybe konsultuotis verslo pradžios klausimais su profesionalais pagal priemonę „Verslo konsultantas LT“, čia INVEGA  mums kompensavo net 75 proc. šių konsultacijų išlaidų.

 

Vertinu šią patirtį ir manau, kad išmokome pamoką: nepamiršti atidumo bei apgalvoti įvairiausius sėkmės ir nesėkmės scenarijus. Kita vertus, smagu žinoti, kad net iš tokių situacijų, kurios labai nuvilia ar atrodo ypatingai keblios, galima rasti išeitį net ir jauno verslo kūrėjui.

 

Kokiomis vertybėmis vadovaujatės darbe – ar skiriate dėmesio tobulėjimui, mokymuisi?

 

Visada. Nuolat tobuliname savo žinias, nes grožio sritis kinta kasdien. Čia nuolat atsiranda naujų technikų, kurių, jei nori likti konkurencingas, būtina išmokti labai greitai.

 

Manau, didžiausia kiekvieno verslo vertybė yra komanda, kurianti kokybę, klientų pasitikėjimą ir sėkmę. Siekiame suburti kompetentingų, patyrusių profesionalų būrį ir daryti viską, kad kartu nueitume ilgą kelią bei pasiektume džiuginančių rezultatų.

 

Kuo jus žavi veikla, kurią vystote? Kokie yra didžiausi motyvacijos šaltiniai?

 

Grožis. Juk tik jis išgelbės pasaulį. :)

 

Darbas grožio industrijoje yra kupinas iššūkių. Ši sritis neišsenkanti, ypatingai dinamiška. Reikia labai greitos reakcijos į naujoves, gebėjimų suprasti ir išmokti daug naujų dalykų per labai trumpą laiką. Grožis yra galinga jėga. Manau, kad turime vienodai puoselėti ir vidinį, ir išorinį grožį, kad neprarastume pasitikėjimo savimi ir galios kurti, veikti, tobulėti.

 

Ar turite plėtros planų ar kitų interesų, kurie numato tolimesnes jūsų veiklos kryptis?

 

Jei mus lydės sėkmė ir turėsime finansinių galimybių, būtinai pradėsime plėtrą. Kol kas koncentruojamės į mūsų teikiamų paslaugų kokybę, siekiame suburti geriausius savo srities profesionalus, tapsiančius akademijos dėstytojais. Tikiuosi, kad ilgainiui „AMÈ“ taps kokybę užtikrinančiu prekės ženklu, garsinančiu ne tik grožio akademijos, bet ir kitų mūsų įgyvendinamų projektų vardą.