Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Įnirtinga reklamos spaudos rinkos konkurencija: laimi tas, kas greičiausiai pačiumpa klientą

Įnirtinga reklamos spaudos rinkos konkurencija: laimi tas, kas greičiausiai pačiumpa klientą

Nuolat kintančioje reklamos spaudos rinkoje išsilaikyti nelengva. Antrus metus skaičiuojančiai įmonei „Yzy print“ iš kitų konkurentų išsiskirti padeda operatyvumas ir kokybė.

Apie nelengvą verslo pradžios kelią ir iššūkių kupiną verslo vystymo etapą bei apie tai, kas juos išskiria iš reklamos spaudos rinkos, pasakoja įmonės „Yzy print“ bendri įkūrėjai Donatas Jukna ir Vilija Karvauskienė.

Dauguma svajoja apie nuosavą verslą, tačiau tik labai maža dalis ryžtasi jį pradėti. Kas lėmė jūsų apsisprendimą mesti samdomą darbą ir imtis nuosavo verslo?

Įmonę „Yzy print“ įkūrėme kartu, nes prieš tai dirbome kitoje reklamos spaudos įmonėje. Supratome, kad nebeturime kur tobulėti ir augti, todėl savo norus ir svajones realizuoti nusprendėme pradėję nuosavą verslą. Vienas labiau nusimano techniniais, įrenginių priežiūros klausimais, o kitas turėjo nemažai patirties bendraujant su klientais, vykdant pardavimus. Ryžomės kartu pradėti verslą, nes sutapo mūsų požiūris į verslą, norėjome pabėgti nuo įprastos samdomo darbuotojo rutinos ir būti nepriklausomais, įgyti absoliučią veiksmų ir sprendimų priėmimo laisvę.

Kaip vertinate savo darbo rezultatus šiandien – ar pradinė verslo idėja bei lūkesčiai pasiteisino ir įkvepia judėti pirmyn?

Tiesą pasakius, iš pradžių tikrai negalvojome, net nesvajojome, kad per tokį trumpą laikotarpį - vos dvejus metus, mums pavyks tiek pasiekti. Praėjusiais metais pasiekėme 200 tūkst. apyvartą, o šiais metais prognozuojame dar didesnę apyvartą, nes jau rugpjūčio mėnesį buvome perkopę 200 tūkst. ribą.

Nors šiandien administracinės ir gamybinės patalpos kol kas yra vienoje erdvėje, tačiau esame išsiplėtę dvigubai ir pradėję nuo 68 kvadratinių metrų patalpos, šiandien dirbame 300 kvadratinių metrų erdvėje. Planuose – naujas, erdvus ofisas ir komandos plėtimas.

Esame įsitikinę, kad įmonės, kuriose nėra vieningos komandos, branduolio, ilgai rinkoje neišsilaiko ir išsibarsto. Todėl prieš kurdami verslą, siekėme ne tik realizuoti save reklamos srityje, bet ir formuoti tvarią komandą, kuri dirbtų išvien kaip „kumštis“. Šiandien džiaugiamės stebėdami rezultatus. Nors mūsų komanda nedidelė, dirbame šešiese, tačiau esame kaip viena didelė šeima, kur vieni kitiems padedame, kartu sprendžiame iškilusius sunkumus ir nebijome klausti, nes visuomet sulaukiame pagalbos ir patarimų.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais tenka susidurti dirbant nuolat kintančioje reklamos spaudos rinkoje? Kaip sekasi juos įveikti?

Esame reklamos spaustuvė, kuri siūlo platų asortimentą nuo skrajučių iki parduotuvių reklaminių stendų. Daugiausiai įvykdome B2B sektoriaus pardavimų. Dalį produkcijos realizuojame ir užsienyje, tai daugiausiai yra periodinė spauda. Juokaujame, kad spausdiname viską ir esame pasiryžę klientus išvaduoti nuo galvos skausmo, susijusio su gamybos ir spaudos darbais.

Įnirtingai kovojant aršioje reklamos spaudos rinkoje, svarbiausi mūsų prioritetai yra ne tik aukšta gaminių kokybė, bet ir greitis, todėl į bet kokią užklausą visuomet stengiamės atsakyti labai operatyviai. Reklamos spaudos rinkoje dėl klientų vyksta atkaklios grumtynės ir dažniausiai laimi tie, kurie dirba ne tik kokybiškai, bet ir greitai, pirmieji atsako į užklausas. Tai kelia ir nemažai sunkumų, nes realybė tokia, kad dažniausiai įmonės užsakinėja spaudą, kurios reikėjo vakar, todėl sudėlioti darbus taip, kad spėtume laiku viską atlikti – didžiulis iššūkis.

Taip pat reklamos spaudos rinka labai dinamiška, ji nuolat pildosi naujomis technologijomis, vis inovatyvesniais įrenginiais. Turime sekti naujausias tendencijas, atsinaujinti, kad būtume paklausūs.

Jūsų verslui – vos dveji metai. Kokius verslo vystymo principus per šiuos metus pavyko atrasti, kurie labiausiai prisideda prie jūsų sėkmės?

Vieno sėkmės recepto tikrai nėra, kiekvienas verslas yra skirtingas. Mūsų atveju suveikė keletas darbo principų. Vadovaujuosi taisykle – „valgyk dramblį mažais kąsneliais, nes kitaip paspringsi“. Tai reiškia, kad stengiuosi išskaidyti didelį darbą į daug mažų užduočių. Taip pat norint sėkmingai dirbti, dar labai svarbu ir prisiversti atlikti nemėgstamus darbus.

Be abejo, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) finansinis „įskiepis“ mums padėjo iš esmės ir be jo šiandien apie verslą apskritai, ko gero, nekalbėtume. Nors kuriant verslą turėjome nemažą dalį santaupų pradinei investicijai į verslą, tačiau, nepakankamai, todėl nusprendėme ieškoti kompetentingų konsultantų, kurie patartų finansiniais klausimais. Taip atradome „Invegos“ siūlomas paramos priemones verslui. Pasinaudojome lengvatine paskola iš Verslumo skatinimo fondo 2014-2020, finansuojamo iš Europos socialinio fondo, ir įsigijome pirmuosius įrenginius, kurie buvo gyvybiškai reikalingi, kad galėtume nedelsdami pradėti savo veiklą. Taip įsigijome skaitmeninės spaudos mašinas, įrangą karštam folijavimui bei įrangą pospaudiminiams darbams. Taip pat labai gera finansinė paskata panaudojus minėtos paskolos lėšas yra „Invegos“ kompensacija už dalį darbo užmokesčio, mokamo mūsų darbuotojams pagal jų siūlomą priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“.