Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Darius Balčiūnas, UAB „Pramuštgalvis“ direktorius. Teikia reklamos paslaugas. Naudojasi INVEGA...

Darius Balčiūnas, UAB „Pramuštgalvis“ direktorius. Teikia reklamos paslaugas. Naudojasi INVEGA daliniu palūkanų kompensavimu, paskolos garantija.

Mano veiklos pradžia siekia dar praėjusio amžiaus paskutinį dešimtmetį, kai kartu su kolegomis įkūrėme „LitPoliinter“ (dab. LNK) televiziją, kurioje vadovavau reklamos ir komercijos skyriams. Po vienerių darbo metų šovė mintis apie nuosavą reklamos verslą, kuris leistų sau ir šeimai užtikrinti finansinį saugumą.

Prieš įsteigdamas UAB „Pramuštgalvis“ pats buvau tikras pramuštgalvis su 200 litų kišenėje. Verslas prasidėjo įsigijus pirmą labai lėtą kompiuterį ir neturint nei ekonomikos žinių, nei jokios teisinės pagalbos. Kurdamas verslą pasiklioviau vien dideliu užsidegimu ir noru dirbti.

UAB „Pramuštgalvis“ iš pradžių buvo ne gamybos, o viena iš marketingo įmonių. Kūrėme lietuviškas, adaptuodavome užsienietiškas video reklamas. Tai buvo ne tik kūrybinga, bet ir pelninga veikla – konkurentų mažai, o dabartinių tarptautinių įmonių nebuvo nė kvapo. Tačiau kai dėl krizės didžiosios miesto įmonės ėmė nebeskirti pinigų reklamai, pradėjome galvoti apie įrengimų įsigijimą ir gamybą. Tada sugalvojau, kad verslą reikia sieti su reklamos gamybos veikla.

Gamybos srityje yra labai daug atsakomybių: reikia užtikrinti kokybę, darbų saugą, rūpintis personalu ir darbo įrankiais. Vienas iš pagrindinių šiuo metu naudojamų įrankių – frezavimo staklės – buvo įsigytas būtent su INVEGA pagalba. Dėl šių staklių sutaupome 3-4 darbo vietas, o darbą atliekame greitai ir kokybiškai: per valandą ar dvi dabar išpjaustome tokias detales, kurias žmonės seniau ruošdavo kelias dienas. INVEGA finansinės priemonės taip pat labai pagelbėjo įsigyjant ir kitus darbo įrankius.

Mano patarimas šiandien startuojantiems verslininkams yra dvejopas. Viena vertus, dabar internete pasiekiama visa teisinė, buhalterinė ir kita reikalinga informacija. Kita vertus, didelė konkurencija verčia būti kitokiu ir gerokai išsiskirti. Todėl net jeigu šiandien jūsų idėja jums atrodo kvailai, atsidėkite ją ateičiai. Tuo pačiu supraskite, kad už jokią idėją neverta užstatyti savo turto, nes nesėkmės atveju jus ištiks katastrofa.

Pradėkite žingsnis po žingsnio – nenorėkite iš karto tapti turtuoliais ir milijonieriais. Nebijokite kurį laiką padirbėti kitiems, tai gali suteikti daug naudingų žinių. Supraskite, kad sėkmingam verslui būtina ne tik gera idėja ar užsispyrimas, bet ir nemigo naktys.