Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Darbas sau – neįkainojamas patirtis asmenybei atnešantis iššūkis

Darbas sau – neįkainojamas patirtis asmenybei atnešantis iššūkis

 

Rūta Juozapaitytė yra UAB „Problemų centras“ vadovė – ji su šypsena pasakoja, kad problemų turi ne mažiau nei kiekvienas mūsų, tačiau pagaliau turi mylimą darbą. Vilniečius Rūta jau kurį laiką kviečia apsilankyti didžiausioje sostinės boulderingo salėje „Rock On“ ir pasakoja, kad imtis tokios veiklos paskatino rinkos tyrimas.

Kokia yra įmonės UAB „Problemų centras“ susikūrimo istorija? Kokios aplinkybės paskatino imtis šios veiklos?

Seniai svajojau pradėti savo verslą, galvojau apie įvairias sritis, kurių galėčiau imtis, kol labai natūraliai kilo idėja atidaryti laipiojimo uolomis salę Vilniuje.

Prieš kelis metus, dirbdama prie verslo konsultavimo projektų, dažnai vykdavau į komandiruotes Didžiojoje Britanijoje ir pastebėjau, kad laipiojimas uolomis tokiose salėse, kokią šiandien esame įkūrę, yra labai populiarus. Laipioja ne tik aktyvaus gyvenimo būdo fanatikai, bet ir norintys palaikyti gerą fizinę formą ar gerai praleisti laisvalaikį žmonės, šeimos su mažais vaikais.

Ieškodama panašių užsiėmimų Vilniuje pastebėjau, kad tokios veiklos pasiūla yra labai maža – tuo metu sostinėje veikė tik viena laipiojimo salė. Daug kam šypseną sukeliantį įmonės pavadinimą „Problemų centras“ taip pat padiktavo ši veikla: „problema“ anglų kalba vadinama laipiojimo trasa, kurią įveikęs žmogus gali sakyti, kad „išsprendė problemą“.

Todėl ir sugalvojau pritaikyti savo apie strateginį valdymą, finansus, marketingą dirbant verslo konsultavime sukauptas žinias ir įgyvendinti idėją pradėti savo verslą.

Manau, kad verslas turi tenkinti tam tikrą konkretų kliento poreikį, todėl, šiuo atveju, veiklos sritį padiktavo pati rinka. Atlikus tyrimus ir parengus verslo planą neliko abejonių, kad tai veikla, kuri ne tik bus įdomi vilniečiams, bet ir turės pasisekimą. Joje turėjau galimybę atskleisti  

Džiaugiuosi, kad mano prognozės pasitvirtino – vos įsikūrę sulaukėme daug lankytojų dėmesio. Manau, tai tik patvirtina teiginį, kad kuriant savo verslą svarbiausia tinkamai išanalizuoti rinkos situaciją ir įsiklausyti į klientų poreikius.

Kuo ypatinga jūsų įkurta laipiojimo salė?

Mūsų salė „Rock On“ kviečia susipažinti su boulderingu – laipiojimu uolomis. Čia vyksta treniruotės su profesionaliais treneriais, švenčiami vaikų (ir ne tik) gimtadieniai, vyksta įvairių įmonių komandos formavimo užsiėmimai, laisvalaikį praleisti užsuka aktyvaus laisvalaikio mėgėjai ir įvairesnių fizinių veiklų pasiilgę žmonės.

Šiuo metu esame didžiausia boulderingo salė Vilniuje, turime įkūrę įvairiausių sudėtingumų laipiojimo trasas, skirtas pradedantiems ir pažengusiems laipiotojams. Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas ieškantiems įdomesnių, nepabodusių treniruočių mieste, besiruošiantiems žygiams ar pan. Pastebiu, kad žmonės vis daugiau dėmesio skiria aktyviam gyvenimo būdui ir vis dažniau ieško naujų patirčių ir nuotykių, todėl paslaugos, kurias siūlome, sulaukia susidomėjimo, o mes dažnai esame palydimi geriausiais atsiliepimais bei teigiamomis klientų emocijomis po treniruočių.

Koks yra tipinis jūsų klientas? Kam aktualiausios jūsų paslaugos?

Mūsų klientai – patys įvairiausi, bet pirmiausia jie yra aktyvūs žmonės. Laipioti gali kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinio pasiruošimo, todėl sulaukiame tiek sportininkų, tiek jaunų šeimų, tiek vyresnių žmonių. Labai tikiuosi, kad laipiojimas ir aktyvus gyvenimo būdas mūsų šalyje populiarės dar sparčiau. Tai vienas iš mūsų veiklos tikslų – laipiojimo sporto ir aktyvaus gyvenimo būdo populiarinimas.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte kurdama savo verslą?

Didžiausias iššūkis turbūt buvo patirties versle trūkumas. Nors iki tol dirbau verslo konsultavimo srityje, turėjau sukaupusi nemažai žinių apie strateginį valdymą, finansus, marketingą, tačiau kartais pagalvoju, kad jei visus verslo kūrimo procesus reiktų pakartoti, viską pavyktų padaryti dukart greičiau ir geriau. Tačiau dabar smagu pažvelgti atgal ir suprasti, kad per trumpą laiką nuveikėme labai daug ir stipriai patobulėjome.

Pradedant verslą, žinoma, reikėjo nemažų finansinių investicijų – čia labai pasitarnavo kredito unijos suteikta lengvatinė paskola iš „Verslumo skatinimo 2014-2020 fondo, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis“. UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) šiai paskolai suteikė garantiją, taip pat pasiūlė pasinaudoti darbo užmokesčio kompensavimo priemone „Subsidijos verslo pradžiai“.  Ateityje planuoju kreiptis ir dėl verslo konsultacijų kompensavimo – tai padėtų patobulinti tam tikras veiklos sritis.

Nuosavas verslas suteikia daugiau laisvės ar suvaržymų? Kaip jaučiatės būdama savo pačios veiklos šeimininke?

Nuosavas verslas – neįkainojamų patirčių ir galimybių asmenybei atveriantis kelias. Visiškai laisvai rinktis savo veiklos kryptį, matyti, kaip tavo idėjos materializuojasi, o pastangos augina vaisius – nuostabus jausmas.

Kita vertus, verslo įkūrėjui tenka prisiimti visišką atsakomybę už įmonės rezultatus, kasdien susidurti su galybe iššūkių, žaibiškai juos spręsti, priimti teisingus strateginius sprendimus. Laimei, manęs jokios kliūtys kol kas nestabdo, o patiriami iššūkiai dar labiau motyvuoja ir skatina nuolat tobulėti.

Reikia suprasti, kad dirbant sau tave riboja tik tavo paties nepasitikėjimas savimi ir fantazijos stygius – yra begalės sričių, kuriose galima kurti, ieškoti inovatyvių sprendimų, kaip klientams siūloma prekė ar paslauga taptų dar geresnė.

Ar turite plėtros planų? Kokie jie?

Esame labai jauni ir veržlūs, todėl naujų idėjų kyla kasdien. Šiuo metu kuriame tinklaraštį su klubo narių istorijomis, planuojame reguliarius susibūrimus, kurių metu dalinsimės patirtimis ir išgyventais nuotykiais. Taip pat organizuosime laipiojimo ir kitų aktyvių veiklų – dviračių, trail run, bėgimo ir kt. renginius.