Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Biuro įrangos nuomos verslas: kompiuteris – už kavos puodelio kainą

Biuro įrangos nuomos verslas: kompiuteris – už kavos puodelio kainą

Biuro įrangos nuomos verslu užsiimantis Tautvydas Milaknis, įmonės „Fiberta“ bendraįkūrėjas, idėją – kitiems verslams siūlyti kompiuterių nuomą prieš dvejus metus parsivežė iš Jungtinės Karalystės. Taip, pasak jo, ir finansiškai naudingiau, ir ekologiškiau.

„Po septynerių metų projektorių nuomos Šiauliuose, sugalvojome pradėti ilgalaikę įrangos nuomos paslaugą. Pati idėja užgimė, kai lankiausi pas studijų draugus Jungtinėje Karalystėje, jie visi dirbo skirtinguose bankuose. Diskutavome apie verslą, jų naudojamą įrangą, kad dabartiniai verslai nuomojasi viską – nuo telefono iki biurų dangoraižiuose. Pagalvojau, kad jeigu tokios įstaigos kaip bankai, kuriems saugumas – svarbiausias, nuomojasi įrangą, tai galėtų daryti ir paprasti verslai“, – apie verslo pradžią pasakoja T. Milaknis.

Šiandien biuro įrangos nuomos paslaugas teikiančią imonę verslininkas lygina su nedideliu banku.

„Paskolų verslas man visuomet atrodė patrauklus, tik matydavau, kad paskolinti pinigai, pavyzdžiui, lombarde klientui gali atnešti daugiau bėdų ir praradimų nei džiaugsmo. Pats skolinti kitiems daiktus ar pinigus pradėjau nuo 14 m. Šiandien nuomodamas kitiems verslams kompiuterius, pastebiu, kad klientai sutaupo pinigų, atlaisvina apyvartinius pinigus ir sėkmingai juos panaudoja spartesniam augimui. Tai mane labiausiai džiugina”, – pasakoja jis. 

Ekologiškiau ir pigiau

Didžioji „Fiberta“ klientų dalis – besirenkanti ir vertinanti nuolatinę kompiuterių atsinaujinimo galimybę.

„Kurdami šį verslą su nusidėvėjusiais kompiuteriais, telefonais ar kita įranga elgiamės tinkamai – atnaujiname ją, prikeliame antram gyvenimui, parduodame arba nuvežame į metalo laužą, bet niekada neišmetame į konteinerį, stengiamės būti draugiški gamtai ir elgtis atsakingai“, – apie savo verslo idėją pasakoja verslininkas.

Jo svajonė – Lietuvoje nusistovėjusį kompiuterinės įrangos pardavimo modelį pakeisti nuoma.

„Įvairūs telefonų, automobilių bei kompiuterių gamintojai kuria įrangą, tarnaujančią tik keletą metų, kurią po 2–3 metų reikia pakeisti arba remontuoti. Atrodo, kitaip ir būti negali, nes gamintojai tiesiog siekia parduoti. Bet jeigu gamintojai nuomotų įrangą, jie stengtųsi kurti maksimaliai ilgai tarnaujančius daiktus. Norėčiau tai pakeisti, parodyti, kad kurti ilgai tarnaujančius produktus ne tik verta finansiškai, bet tai yra ir svarus ekologinis žingsnis, mažinantis vartotojiškumą“, – sako jis.

Verslininkas, paklaustas apie kompiuterio įrangos nuomos kainą sako, kad tai kainuoja panašiai kaip kavos puodelis.

„Vadovaujamės šūkiu – naujas kompiuteris už kavos puodelio kainą. Kavos puodelis kainuoja maždaug 2 Eur., tad jei žmogus 20 darbo dienų kavai skirs 40 Eur., išleis panašiai kiek ir kainuoja mūsų kompiuterio nuoma“, – pasakoja T. Milaknis.

Klientų srautai augo žaibiškai

„Kad mūsų verslas būtų sėkmingas, turime turėti įrangos ir įšaldyti daug apyvartinių lėšų. Pagal šį verslo modelį, visos investicijos atsiperka ir uždarbio sulaukiame tik po kelerių metų. Užsitikrinti investicijas ir sulaukti kapitalo grąžos – yra pagrindinis iššūkis. Iš pradžių investavome įmonės kapitalą, tačiau jis labai greitai išseko, o tuomet kreipėmės į banką“, – apie savo verslo modelį pasakoja verslininkas.

Pasak jo, per 2018 m. klientų skaičių pavyko padidinti penkis kartus. Prie to prisidėjo ne tik bankas, bet ir nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

„Pasibaigus santaupoms, nenuleidome rankų ir kreipėmės į banką, iš kurio sužinojome ne tik apie sąlygas paskolai, bet ir apie „Invegos“ teikiamas finansavimo galimybes. Pasinaudojome jų pasidalytos rizikos paskola, kuri padėjo sumažinti verslo subjektų finansavimo kainą, taip pat portfeline garantija, palengvinusia finansavimo gavimą. Abi šios priemonės yra finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo. Pagrindinis veiksnys, nulėmęs sėkmingą bendradarbiavimą – puikus banko vadybininkas, kuris jau per pirmą konsultaciją informavo, kad galime pasinaudoti „Invegos“ finansavimo įrankiu. Padėjo užpildyti dokumentus, kad tik viską spėtume laiku“, – dalijasi pašnekovas.

Nebijoti ieškoti išeities

Šiuo metu įmonė yra pasiėmusi dar vieną paskolą, o Lietuvos verslo finansavimo sistemoje įžvelgia nemažai spragų.

„Gavę pirmąją paskolą, turėjome dvejonių, ar pavyks pinigus panaudoti tikslingai – investuoti į naujos įrangos įsigijimą, tačiau pinigai baigėsi vos po kelių mėnesių. Tuomet ir teko prašyti dar vienos paskolos. Tai, kad kai įmonei trūksta pinigų, galima kreiptis į banką ir gauti ne vieną paskolą – man buvo didžiulis atradimas. Kadangi susiduriame su problema, kad augame greičiau nei spėjame uždirbti, dar net nepradėjus išsimokėti pirmosios paskolos, gavome dar vieną. Visgi tokios paslaugos ar įrankio, kuris leistų įkeisti būsimus pinigų srautus, Lietuvoje dar neturime“, – teigia T. Milaknis ir priduria, kad augant greičiau nei tikiesi, reiktų nebijoti prašyti pagalbos ir būti žingeidžiam.