Pradžia

Jie sėkmingai pradėjoSpausdinti

Baimė nepakirto svajonės sparnų

Baimė nepakirto svajonės sparnų

Įtampos ir streso lydimas pašėlęs gyvenimo tempas vis labiau skatina atsigręžti į dalykus, kurie mūsų kasdienybei suteikia daugiau kokybės ir malonių įspūdžių. Dėmesys emocinei ir fizinei savijautai įgauna dar svarbesnę prasmę – juk, sakoma, jėgų, pasitikėjimo savimi kupinas žmogus gali nuversti kalnus.

Nežengė pramintu keliu

Švytinčios akys, spindinti oda, gyvybingumas, galiausiai – spinduliuojama pozityvi energija. Tai tampa modernia tam tikro požiūrio į gyvenimą ir net išorinio grožio, kai jau svarbu ne vien estetinė išraiška, samprata. Kaip sako alytiškė Gintarė Rimkutė-Merčaitienė, būtent šios tendencijos ir nūdienos poreikiai padėjo išsigryninti idėją, ant kurios buvo pakloti nuosavo verslo pamatai.

„Norėjosi sukurti ne tradicinį, visiems įprastą grožio saloną ar SPA, kur žmonės neretai patenka tarsi į konvejerį, o veikiau savotišką sveikatinimo sistemą, labiau kompleksinę erdvę su išskirtinėmis, į sveiką gyvenseną orientuotomis paslaugomis bei produktais, kokių nėra mūsų mieste ar netgi visame regione, – pasakojo Alytuje grožio ir sveikatingumo puoselėjimo mažąjį SPA centrą „Kristalų namai“ įsteigusi moteris. – Be abejo, taip pat buvo labai svarbu, jog tai būtų vieta, skirta ne tik moterims, bet ir visai šeimai.“

Kūno ir veido priežiūros procedūros, masažai, haloterpija, nesvarumo, šviesos, spalvų terapijos, Weiki ritualai, procedūros ne tik kūno estetikai, bet ir raumenims stiprinti prieš varžybas, maratonus – tai tik dalis paslaugų, kurios tapo prieinamos alytiškiams. Kaip pripažino G.Rimkutė-Merčaitienė, bene didžiausias egzaminas ir buvo tokios veiklos imtis nedideliame mieste, ypač Alytaus regione.

 Iššūkis – regiono savitumas

„Pardavimų prasme šis regionas labai sudėtingas. Alytus neturi tokio potencialo, kaip Druskininkai, Varėna, jau nekalbant apie Marijampolę. Ir tokia situacija – daugelyje sričių. Net ir žmonės mano aplinkoje bandė įspėti: pažiūrėk, kiek turėjome SPA centrų ir nė vienas neišsilaikė – kodėl renkiesi būtent šią sferą, gal reikėtų daryti kažką paprasčiau, pigiau? Bet kai yra sunku, jauti ir didesnį vidinį pasitenkinimą. Nes jei gali pasiekti savo tikslą čia, vadinasi, gali bet kur“, – šypteli pašnekovė.

G.Rimkutės-Merčaitienės įsteigtas centras šiandien skaičiuoja jau penkerius gyvavimo metus. Pašnekovė neabejoja, jog prie sėkmės nemaža dalimi prisidėjo ne tik tai, jog dar prieš imdamasi šios veiklos bemaž dešimtį metų savo pačios malonumui gilinosi į grožio, sveikatinimo dalykus – kaip samdoma darbuotoja moteris dirbo ir rinkodaros srityje, tad turėjo patirties tiek komandos formavimo, tiek pardavimų prasme.

Vis dėlto alytiškė pripažino, jog be reikiamos finansinės pagalbos nebūtų pajėgusi žengti netgi pirmojo žingsnio savo svajonės link – tokio pobūdžio veiklai skirta moderni įranga reikalauja milžiniškų investicijų. „Tai buvo verslas nuo nulio, statomas paskolų pinigais – turėjau tik tiek lėšų, kiek minimaliai reikia startuojant. Kai nuėjęs į banką pasakai, kad turi idėją ir nori paskolos, tavęs klausia – o ką jūs galite užstatyti?“ – vaizdžiai situaciją apibūdino pašnekovė.

Nebijoti ir nepaisyti skeptikų

Išsigelbėjimu alytiškei tapo nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) smulkiajam ir vidutiniam verslui skirta priemonė „Portfelinės garantijos paskoloms, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“. G.Rimkutė-Merčaitienė pasinaudojo ir priemonės „Dalinis palūkanų kompensavimas“ galimybe sumažinti paskolos mokėjimo išlaidas – pagal ją net trejų metų laikotarpiui kompensuojama iki 95 proc. nuo faktiškai sumokėtų palūkanų sumos.

G.Rimkutės-Merčaitienės rekomendacija turintiesiems veiklos idėją ir norintiesiems imtis verslo – nebijoti: „Nes visada atsiras skeptikų, kurie sakys, kad tau nepavyks. Kitas dalykas, svarbu net tik domėtis pradžią palengvinančiomis galimybėmis, bet ir susirasti profesionalų konsultantą – tai gali būti tiek INVEGA specialistai, tiek banko atstovai, kaip mano atveju“.