Pradžia

Kuriu versląSpausdinti

Gintarė Visockė, MB „Prasminga jaunystė“. Dirba su ikimokyklinio amžiaus vaikais ir pradinukais....

Gintarė Visockė, MB „Prasminga jaunystė“. Dirba su ikimokyklinio amžiaus vaikais ir pradinukais. Naudojasi INVEGA Verslumo skatinimo 2014-2020 paskola.

Mano verslo istorija tikriausiai prasidėjo dar prieš studijų metus. Baigiau keturis aukštuosius ir išbandžiau save daugybėje darbų, bet netrukus pastebėjau, kad visi jie vienaip ar kitaip susiję su vaikais. Pati augindama vaiką supratau, kaip mažiausiųjų auklėjimo sistemą būtų galima dar labiau patobulinti. Nusprendžiau, jog noriu pagal savo filosofiją įkurti darželį ir pradinę mokyklą, kur vaikai gautų nuoseklų ir sustiprintą socialinį-emocinį ugdymą, būtų skatinami bendrauti, o tėvai galėtų skirti didesnį dėmesį savo vaikams.

Mūsų darželis nuo standartinio skiriasi grupės dydžiu. Šio darželio grupėje yra vos 15 vaikų ir du juos prižiūrintys suaugusieji, kurie suteikia pakankamai individualaus dėmesio. Vaikai mokosi žaisdami, o skatinami smalsumo ir susidomėjimo lengviau įsisavina naujus dalykus. Galiausiai skiriamės ir tuo, jog didelį dėmesį skiriame tėvų ir vaikų bendravimui – tėvai kiekvieną dieną gauna informaciją apie savo vaikus. Kai užsipildys klasės ir grupės, galvosime apie vyresnių klasių moksleiviams skirtą filialą. Tokias svajones skatina bendruomenės ir pačių vaikų susidomėjimas: nėra nieko nuostabiau, nei girdėti, kai vaikai tėvams sako, kaip jiems čia patinka.

Prieš įkuriant darželį svarbiausia buvo gauti reikiamą finansavimą. Iš pradžių turėjome savų lėšų, kurias galėjome investuoti, bet ilgainiui jų nebepakako. Gauti paskolą iš bankų nebuvo beveik jokių šansų, kadangi jie suteikdavo jas tik tada, kai verslas laikėsi metus ar du, o mums pinigų reikėjo anksčiau. Problemų iškilo net ir atsiradus Europos Sąjungos (ES) verslumo skatinimo programai, nes turtas, kurį galėjome užstatyti, buvo pernelyg kuklus. Tuomet kreipiausi į INVEGA, kurioje gavau visą reikiamą informaciją, konsultacijas bei patarimus ir finansinę pagalbą – mums buvo suteikta Verslumo skatinimo fondo paskola.

Jauniems žmonėms, galvojantiems pradėti verslą, visų pirma norėčiau patarti atrasti savo stipriąją pusę, pajausti, ką jie žino ir gali geriausiai. Su vaikais dirbu būtent todėl, jog čia galiu visuomenei atiduoti geriausia, ką turiu, ir, manau, šis supratimas ir yra tiesiausias kelias į sėkmę. Pradedant verslą neužtenka vien teorinių žinių, reikia žinoti ir kaip viskas veikia praktiškai. Tuomet belieka save motyvuoti. Svarbiausia yra pozityvus požiūris – kelyje reikia matyti ne kliūtis, bet naujas galimybes. Nenuleiskite rankų, mąstykite logiškai, skaitykite kitų žmonių istorijas, atraskite vidinės stiprybės ir eikite į priekį žinodami, jog darote tai, ką galite daryti geriausiai.